Метеорското искачување на Ели Акула е незапирливо, исто како и нејзината моќ зад ДЏ пултот да спојува моќни звуци кои се движат од Techno, Rave, Breakbeat, Electro и Jungle.

Нејзината електрична енергија веќе ги воодушеви танчерите на врвните европски места како Berghain, Printworks, Fabric и Robert Johnson, како и подиумите за танцување во Јужна Америка и Австралија. Сепак, играњето доцна навечер/рано наутро на продолжени винилни сетови во Берлин како OHM или ://aboutblank беше местото каде што таа брилијираше.

Со оглед на тоа што таа беше основачки член на издавачката куќа Spandau20 и еден од креативните директори, тоа беше нејзиното прво издание што ја подготви за она што следуваше. „To The Peak“, плочата што таа ја направи со Steffi од FJAAK и Ostgut Ton, погодува подеднакво силно како и еден од пофалените диџеј-сетови на Ели Акула и веднаш беше препознаен и поддржан од најдобрите од Techno & Electro сцената.

Преземено и преведено од https://reworks.gr/artist/elli-acula/

Uncategorized

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *